MAJSTROVSTVÁ EURÓPY V KANOISTIKE NA DIVOKEJ VODE * 26. – 29. MÁJA 2022 * AVS ONDREJA CIBÁKA, LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ

Už budúci týždeň od štvrtka do nedele pohostí Areál vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši majstrovstvá Európy v kanoistike na divokej vode. Podtatranský vodácky kanál sa stane dejiskom európskeho šampionátu už tretí raz (2007, 2016 a 2022), pričom tentoraz privíta približne 300 pretekárov z 27 krajín Starého kontinentu.

„Veľmi sa tešíme, že nám Európska kanoistická asociácia (ECA) opäť zverila do rúk organizáciu najvýznamnejšieho vodnoslalomárskeho podujatia európskeho formátu. Tretíkrát budú môcť športovci zabojovať o tituly európskych šampiónov obklopení krásnou prírodou Liptova, navyše vo vynovenom prostredí s výťahom, vratným kanálom a prečerpávacím systémom, ktorý umožní stabilnú hladinu vedy bez ohľadu na úhrn zrážok,“ vysvetľuje predseda organizačného výboru Alexander Slafkovský.

Otvárací ceremoniál je na programe v utorok podvečer o 19.30 na Námestí osloboditeľov v centre Liptovského Mikuláša. Vystúpi tanečná škola FREEZY, deti zo Základnej umeleckej školy a dvojnásobný majster sveta vo fitness Michal Barbier s akrobaticko-handbalancingovou show.

Vstupenky na samotné budú podujatie pre fanúšikov k dispozícii priamo v areáli – štvrtok a piatok je vstup zdarma, v sobotu a v nedeľu je cena lístka 3 eurá na deň alebo 5 eur na obe víkendové zápolenia. Lístky sú žrebovateľné, výhercovia majú možnosť stráviť čas v spoločnosti slovenských reprezentantov. V hre je možnosť zaraftovať si so Sašom Slafkovským, vychutnať si večeru s Kubom Grigarom, prípadne zájsť na kávičku s Eliškou Mintálovou či Monikou Škáchovou.

Európsky šampionát bude vysielať JOJ ŠPORT, pričom Slováci si naposledy pod Tatrami vypádlovali sedem medailí (4-1-2) a stali sa najúspešnejšou krajinou. Medaily najcennejšieho odlesku si vypádlovali Alexander Slafkovský v C1m, hliadka 3xC1M (Slafkovský, Martikán, Beňuš), hliadka 3xC2M (Pavol a Peter Hoschornerovci, Ladislav a Peter Škantárovci, Tomáš Kučera – Ján Bátik) a tiež deblkanoe Tomáš Kučera, Ján Bátik. Striebro do jagavej zbierky pridal Michal Martikán v C1M, bronz Jana Dukátová v K1Ž a tiež ženská hliadka 3xK1Ž (Kaliská, Dukátová, Nevařilová). V roku 2007 na rovnakom kanáli brali Slováci len o jednu medailu menej (4-1-1).

SLOVENSKÁ REPREZENTÁCIA – VIAC INFO CANOE.SK

K1 ŽENY: Eliška Mintálová, Zuzana Paňková, Simona Glejteková
C1 MUŽI: Matej Beňuš, Marko Mirgorodský, Alexander Slafkovský
C1 ŽENY: Zuzana Paňková, Soňa Stanovská, Emanuela Luknárová
K1 MUŽI: Jakub Grigar, Martin Halčin, Adam Gonšenica
K1 ŽENY CSLX: Zuzana Paňková, Eliška Mintálová, Soňa Stanovská
K1 MUŽI CSLX: Matej Beňuš, Adam Gonšenica, Jakub Grigar

(luc), FOTO KTKLM