V polovici marca ukončil prípravu na vode na ostrove Reunion Alexander Slafkovský

„Sústredenie sa nieslo v duchu najazdenia jarných kilometrov a znovunadobudnutia istoty na vode po zimnej príprave. Takže spočiatku to bolelo a postupne sa bolesť stupňovala,“ usmial sa Alexander Slafkovský pri opise aktivít počas posledných týždňov.

Podľa jeho slov si však počas vyše mesačnej prípravy v teple s trénerom Stanom Gejdošom a parťákom Jakubom Grigarom prišli na svoje. „Ciele, s ktorým sme na Reunion šli, sa nám podarilo naplniť. Každopádne, je to len začiatok sezóny a najväčší kus práce je stále pred nami,“ je si vedomý aktuálny líder svetového rebríčka Medzinárodnej kanoistickej federácie ICF v kategórii C1M.

Počas naháňania kondície zanietený skialpinista vymenil na exotickom ostrove ležiacom v Indickom oceáne lyže za dvojkolesového tátoša a spoznával miestne vrchy. „Tento rok som ani v čase voľna ,nevýletoval‘, skôr som objavoval miestne horské stúpania v sedle bicykla.“

Ostrov asi 200 kilometrov západne od Maurícia teraz na čas vymenil za francúzsku pevninu, kde sa vzdeláva. „Pri meste Tours, asi tri hodiny od Paríža pokračujem v ďalšom nadstavbovom štúdiu osobnostného rozvoja zameraného na koučing a rozvoj motorických a kognitívnych preferencii osobnosti, vzhľadom na môj svet prevažne športovcov,“ ozrejmuje úradujúci vicemajster sveta z lanského domáceho šampionátu v bratislavskom Čunove.

Teší sa však už aj domov, kde by mala od budúceho týždňa tiecť voda v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka. „Vzhľadom na to, že v tejto sezóne sa majstrovstvá Európy uskutočnia koncom mája doma v Liptovskom Mikuláši, aj tu je potrebné si to poriadne najazdiť,“ uzavrel Alexander Slafkovský.

(luc)

FOTO (as)